Blog

Schody dywanowe – krótka charakterystyka
08-05-2016

Schody dywanowe odznaczają się brakiem konstrukcji nośnej czyli tzw. wang (policzków). Rolę konstrukcji przenoszącej obciążenia, wynikające z ciężaru samych schodów oraz użytkowników, przejmuje ściana do której takie schody są mocowane. Część odpowiedzialności za sztywność schodów dywanowych może przenosić również odpowiednio zaprojektowana  i wykonana balustrada.

Schody dywanowe zawdzięczają swoją nazwę specyficznej konstrukcji stopni i podstopni, które sprawiają wrażenie rozwiniętego w powietrzu dywanu.

Schody dywanowe oferowane przez naszą firmę wykonywane są w 100% z drewna w technologi zapewniającej wysoką jakość wykonania przy atrakcyjnych cenach.

Schody dywanowe projektowane i polecane są do wnętrz nowoczesnych i prostych form wystroju. Również balustrady stosowane do schodów dywanowych cechują się minimalizmem form oraz niestandardowym doborem materiałów z których są wykonane (szkło, stal nierdzewna, stal czarna, linki stalowe, mosiądz).

Drewno na schody
08-05-2016

Spośród krajowych gatunków drewna inwestorzy najchętniej wybierają dęba, buka oraz jesiona.

Drewno na schody powinno posiadać dobre właściwości mechaniczne i wytrzymałościowe czyli dużą twardość, odporność na ścieranie, wytrzymałość mechaniczną na zginanie.

Właściwości te gwarantują, że schody wykonane z takiego materiału będą służyły właścicielowi przez długie lata.

Schody wykonane z drewna dębowego cieszą się nieustającą popularnością ze względu na uniwersalność i duże możliwości adaptacji do różnych stylizacji. Połączenie schodów drewnianych wykonanych z drewna dębowego z dębową deską podłogową nadaje wnętrzu szlachetny i nietuzinkowy wygląd.

Polecam wykonywane przez nas podłogi oraz schody drewniane, które odznaczają sie najwyższą jakością i starannością wykonania oraz nowoczesnym designem.

Drewno jesionowe to gwarancja na ożywienie każdego wnętrza. Drewno jesionowe charakteryzuje się występowaniem dwóch odcieni, brązowo-brunatnego twardziela oraz jasnego biela. Gra tych kolorów sprawia, że podłogi oraz schody wykonane z drewna jesionowego są niepowtarzalne i przyciągają wzrok.

Zachęcam do zapoznania się z galerią naszych realizacji.

 

Znaczenie balustrady
03-05-2016

Balustrada i poręcz to najczęściej stosowane elementy dekoracyjne schodów, a przy tym nieodzowne dla zapewnienia bezpieczeństwa i wygody użytkowania.

Ważne jest aby balustrada współgrała stylistycznie ze schodami.

W schodach klasycznych będą to przede wszystkim balustrady drewniane z wypełnieniem tralkami toczonymi.

Schody dywanowe wymagają innych rozwiązań. Materiały uznawane za nowoczesne-szkło, stal nierdzewna, stal czarna.

Schody stylowe komponują się wyśmienicie z balustradami kutymi oraz rzeźbionymi ręcznie, zawierającymi motywy roślinne czy też linie secesyjne.

W naszej ofercie znajdą państwo rozwiązania klasyczne jak i nowoczesne, zachęcam do zapoznania się z galerią realizacji.

 

Rola schodów w architekturze wnętrz.
18-04-2016

Dawno minęły czasy gdy schody były wykonywane przez cieślę, a ich jedyną funkcją było zapewnienie komunikacji pomiędzy pietrami.

W nowoczesnej architekturze schody stanowią serce domu, niejednokrotnie są głównym elementem wokół którego tworzy się image mieszkania.

Można do woli wybierać w różnych typach schodów i w różnych materiałach z których są robione, począwszy od klasycznych schodów policzkowych poprzez schody stylowe z elementami ręcznie rzeźbionymi lub balustradami kutymi aż do schodów nowoczesnych i dywanowych.

Bardzo popularne wnętrza nowoczesne, minimalistyczne a często wręcz surowe stały się idealnym miejscem dla schodów dywanowych. Ten typ schodów stał się synonimem minimalizmu i prostoty formy, dlatego króluje we wnętrzach awangardowych.

We wnętrzach stylowych  w których dużą rolę odgrywa szeroko rozumiany dekoracjonizm, odnalazły się schody policzkowe gięte okraszone balustradami kutymi czy też rzeźbionymi.

Również wnętrza w stylach rzadziej spotykanych, jak np. styl skandynawski czy angielski, posiadają swoje formy i kolorystykę schodów.

Podsumowując, schody są jednym z najważniejszych elementów wystroju wnętrz i często decydują o jego charakterze. Oprócz funkcji praktycznych zyskały cechy zdobnicze i estetyczne.

Wykończenie powierzchni drewna… olejowanie.
17-04-2016

Coraz większa liczba inwestorów przekonuje się do wykańczania powierzchni drewnianych, schodów oraz podłóg olejami oraz woskami. Trend ten wynika z coraz większej świadomości użytkownika, potrzeby życia i funkcjonowania w otoczeniu naturalnym, ekologicznym.

Schody drewniane oraz podłogi olejowane stwarzają możliwość obcowania z naturalnym wyglądem i strukturą drewna. Olej doskonale zabezpiecza drewno ale nie tworzy na jego powierzchni widocznej warstwy, jak jest to w przypadku lakierów, dzięki temu podłoga lub schody wykonane z drewna zabezpieczonego olejami doskonale regulują mikroklimat w mieszkaniach i domach.

Powierzchnie olejowane wymagają odnawiania średnio raz do roku poprzez nałożenie kolejnej warstwy. Jest to proces bardzo prosty, dlatego każdy jest go w stanie wykonać sam. Procedura polega na nałożeniu warstwy oleju pędzlem a następnie wytarciu powierzchni bawełnianym czyściwem do sucha.

Wśród zalet powierzchni olejowanych należy wymienić również lepsze parametry antypoślizgowe, jest to nie bez znaczenia jeśli chodzi o poruszanie się po schodach oraz podłogach.

Konto na facebook!
01-04-2016

Witajcie!
od niedawna wystartowaliśmy z naszym kontem na portalu społecznościowym facebook.com. Jeżeli chcecie być na bieżąco z informacjami z naszej Firmy oraz obserwować aktualnie realizowane projekty to zapraszamy na facebook.com/firma

Nowa strona www
29-03-2016

Udało się nareszcie powstała nasza nowa strona www dostosowana do przeglądania na wszystkich urządzeniach mobilnych. Teraz możecie obserwować co się u nas “dzieje” na swoich smartfonach.

Tagi: ,
Kontakt

CEDRON Józefa Staszak; 33-312 Tęgoborze, Łyczanka 73
NIP: 7341855120
Telefon: 662 104 667
E-mail: biuro@cedron-schody.pl