Schody jesionowe


Realizacja CJ 2


Realizacja CJ 1

Schody nie tylko różnią się pod względem wyglądu, ale również tworzywa z jakiego zostały wykonane. Jedne będa bardziej elastyczne, drugie bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne, a jeszcze inne bardziej podatne na wszelkiego rodzaju modyfikacje. Ponadto drewno, z którego wykonuje się schody musi być twarde, wytrzymałe i zapewniać właściwą pracę konstrukcji, a jego wilgotność może maksymalnie wynosić 8%.

SCHODY JESIONOWE

Ciekawą propozycją są schody wykonane z jesionu, powszechnie używanego do wykonywania podłóg czy też okleiny. Jesion wykorzystuje się również jako materiał opałowy ze względu na jego twardość. Dzięki jego budowie nie tylko jest on twarde, ale również elastyczne co sprawia że jest ono w stanie pracować w ciągu całego roku. Drewno to jest zazwyczaj brązowe z domieszką żółtego koloru. Jest również o wiele jaśniejsze od innych rodzajów drewna, dlatego świetnie rozświetli ciemne pomieszczenia, a ze względu na jego kolorystyczny brak regularności będzie świetną dekoracją. Ich jasny i bogaty kolor oraz zdolność do modelowania umożliwiają stworzenie finezyjnie wykończonych schodów, tak aby nie tylko były one funkcjonalne ale stanowiły ciekawy element dekoracyjny.

SCHODY JESIONOWE – SPECYFIKA GATUNKU DREWNA

Jesion jest jednym z ulubionych gatunków drewna stolarzy, gdyż jest bardzo łatwy w obróbce, dzięki czemu nie musimy długo czekać na zamówione jesionowe schody. Można go swobodnie wyginać i formować po ścięciu. Gdy zdecydujemy się na ten gatunek drewna warto pamiętać o jego regularnej konserwacji, a tak naprawdę lakierowaniu, gdyż szczególnie niebezpieczna jest dla tego rodzaju drewna wilgotność, która może mieć negatywny wpływ na źle zabezpieczone schody. Natomiast przy regularnej impregnacji zachowają one swój kolor i połysk. Są one również stosunkowo tanie, a jednocześnie wytrzymałe, dlatego warto się nad nimi zastanowić – to dobry stosunek ceny do jakości. Ze względu na swobodę wyginania schody te są szczególnie polecane jako schody wewnętrzne do domu i mieszkania.

DBAŁOŚĆ O SZCZEGÓŁY – SCHODY JESIONOWE

W naszym zakładzie dbamy o jakość naszych surowców, dlatego wykonujemy schody tylko ze starannie wyselekcjonowanego drewna jesionowego. Duże znaczenie dla trwałości schodów jesionowych ma ich odpowiednie wykończenie, dlatego przykładamy do niego ogromną wagę, tak aby Państwo przez lata mogli się nimi cieszyć. Nasze schody nie tylko są wykonywane z największą starannością i świetnie się prezentują, ale również idealnie pasują do wybranych wnętrz – każdy nasz projekt jest indywidualnie dobierany. Nasza firma ma siedzibę na terenie województwa małopolskiego, dlatego większość naszych realizacji pochodzi z tego obszaru m.in. z Krakowa. Nie zamykamy się tylko na małopolskę, realizujemy zlecenia z terenu całej Polski w tym Katowic, Kielc, Warszawy czy Wrocławia. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Kontakt

CEDRON Józefa Staszak; 33-312 Tęgoborze, Łyczanka 73
NIP: 7341855120
Telefon: 662 104 667
E-mail: biuro@cedron-schody.pl