Schody podwieszane

Zapraszamy do zapoznania się z galerią naszych realizacji.


P1013122

Realizacja 1

Schody są nieodłącznym elementem architektury, który poza pełnieniem swojej praktycznej funkcji, służyć może również jako element dekoracyjny wnętrza. Jednym z panujących obecnie trendów przy projektowaniu przestrzeni w mieszkaniu czy domu, jest stosowanie schodów podwieszanych.

RODZAJE SCHODÓW PODWIESZANYCH

Pojęcie schodów podwieszanych jest szerokie i obejmuje różne konstrukcje. Ich cechą wspólną, która wyodrębnia je spośród innych rodzajów, jest ich prostota i delikatność. Najpopularniejsze z nich to schody dywanowe, jak sama nazwa wskazuje, przypominają one zawieszony w przestrzeni dywan, oraz półkowe – w tym przypadku stopnie pozbawione są łączeń.

DO JAKICH POMIESZCZEŃ SCHODY PODWIESZANE?

Mogą być one budowane w wielu rodzajach wnętrz, dzięki swojej oryginalności idealnie sprawdzą się w pomieszczeniach o charakterze nowoczesnym oraz takich o małej powierzchni. Schody podwieszane sprawiają wrażenie “unoszących się w powietrzu”, spowodowane jest to tym, że stopnie w tym przypadku montowane są bezpośrednio do ściany. Takie rozwiązanie sprawia również, że są one pozbawione masywnych konstrukcji, co pozwala zaoszczędzić miejsce i nie przytłacza pomieszczenia.

Fakt, że są one pozbawione konstrukcji, nie oznacza jednak, że przy wyborze tego rodzaju schodów, musimy rezygnować z montażu barierek, które mogą być dodatkowym elementem ozdobnym oraz zapewnią bezpieczeństwo. Mogą być one tworzone z różnego rodzaju materiałów, począwszy od tych drewnianych, po te wykonane ze stali nierdzewnej, ich dobór powinien być dostosowany do charakteru przestrzeni, w której się znajdują.

TWORZYWA Z KTÓRYCH ROBIONE SĄ SCHODY PODWIESZANE

Schody podwieszane mogą tworzone być z wielu rodzajów drewna.Często są rodzime gatunki, takie jak jesion, który jest często wybierany ze względu na swoją wytrzymałości i atrakcyjną cenę. Do realizacji tego rodzaju schodów wykorzystać można również drewno egzotyczne, jego szeroki wybór znaleźć można w naszej ofercie. Przykładowo użycie dębu amerykańskiego będzie dawał wrażenie obcowania z naturą, a dzięki swojej ciepło brązowej barwie sprawi, że wnętrze stanie się przytulniejsze.

W przypadku schodów podwieszanych kluczową rolę odgrywa odpowiedni zamontowanie oraz solidne wykonanie. W naszym zakładzie przywiązujemy ogromną wagę do szczegółów wykonania schodów, wykorzystując przy tym wyselekcjonowane i odpowiednio dobrane do projektu surowce oraz profesjonalny montaż.

Nasza firma mieści się na terenie województwa małopolskiego, dlatego większość naszych realizacji pochodzi z tego obszaru, a głównie z Krakowa. Jednocześnie jesteśmy w stanie realizować zlecenia z terenu całej Polski w tym Katowic, Kielc, Warszawy czy Wrocławia. Zapraszamy do kontaktu.

Kontakt

CEDRON Józefa Staszak; 33-312 Tęgoborze, Łyczanka 73
NIP: 7341855120
Telefon: 662 104 667
E-mail: biuro@cedron-schody.pl